Usługi / Tłumaczenia ustne / Tłumaczenia szeptane

Tłumaczenie szeptane nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, ponieważ tłumacz znajduje się obok odbiorcy, ściszonym głosem przekładając wypowiedź mówcy. Tłumaczenie szeptane stosowane jest podczas wydarzeń, w których biorą udział najwyżej dwie osoby mówiące w innym języku, co sprawia, że tłumaczenie konsekutywne staje się niepraktyczne, a wykorzystanie sprzętu do tłumaczenia symultanicznego – nieekonomiczne. Szeptanka jest najczęściej stosowaną metodą podczas spotkań, wywiadów, konferencji oraz wydarzeń, w przypadku których odbiorcy i mówca posługują się innym językiem niż klient.

Podczas szeptanki tłumacze jednocześnie mówią i słuchają kolejnej części wypowiedzi, przekładając komunikat na bieżąco, z zaledwie kilkusekundowym opóźnieniem. Zadanie to jest niezwykle trudne i wymaga dużych umiejętności i doświadczenia. Znalezienie sprawdzonego i doświadczonego tłumacza ustnego jest zatem kluczem do sukcesu.

Nasza sieć ponad 35 000 tłumaczy obejmuje najbardziej utalentowanych profesjonalistów, specjalizujących się w wielu różnych dziedzinach, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb. Przyznany certyfikat ISO 9001:2008 jest dowodem na to, że mLingua realizuje usługi tłumaczeniowe na najwyższym poziomie oraz z zachowaniem pełnej poufności. Jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalne usługi związane z tłumaczeniem szeptanym w wymaganym miejscu oraz terminie.

Zadzwoń pod numer infolinii 0 801 540 440 lub wyślij wiadomość na adres info@mlingua.pl, a nasi konsultanci z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.