Usługi / Tłumaczenia ustne / Tłumaczenia konferencyjne

Tłumaczenie konferencyjne to symultaniczny lub konsekutywny przekład wypowiedzi z jednego języka na inny, podczas którego tłumacz w sposób naturalny i płynny naśladuje sposób mówienia, ton i emocje mówcy, formułując wypowiedzi w pierwszej osobie. W przypadku tłumaczenia symultanicznego tłumacz stara się jak najszybciej przełożyć wypowiedź z języka źródłowego, natomiast mówca nie przerywa swojej wypowiedzi. Tłumacz znajdujący się w dźwiękoszczelnej kabinie słucha wypowiedzi mówcy i, mówiąc do mikrofonu, przekazuje komunikat odbiorcom korzystającym z bezprzewodowych słuchawek. Podczas tłumaczenia konsekutywnego tłumacz dokonuje przekładu po zakończeniu wypowiedzi mówcy, która jest podzielona na segmenty. Tłumacz siedzi lub stoi obok mówcy, słuchając przemowy i sporządzając notatki. Gdy mówca przerywa lub kończy swoją wypowiedź, tłumacz przekłada jej część lub całość na język docelowy.

Tłumaczenie konferencyjne jest niezwykle wyczerpujące i wymaga perfekcyjnej znajomości języka, wyjątkowej pamięci, nadzwyczajnej koncentracji i umiejętności odpowiedniego sporządzania notatek. W mLingua rozumiemy, że zarządzanie konferencją jest niezwykle skomplikowanym zadaniem, dlatego też zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie i zawsze dążymy do doskonałości. Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom i wykwalifikowanym pracownikom obsługi technicznej jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wymaganiom technicznym, podczas gdy nasz koordynator ds. organizacji konferencji zapewni spełnienie wszystkich Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz specjalisty, który będzie Ci towarzyszył w sytuacji, w której dokładne zrozumienie ma kluczowe znaczenie, usługi mLingua są dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki naszej sieci tłumaczy konferencyjnych i pisemnych ponad 100 języków oferujemy profesjonalne usługi związane z tłumaczeniem konferencyjnym, obejmujące:

  • tłumaczenie ustne na miejscu,
  • tłumaczenie języka migowego,
  • tłumaczenie dokumentów na potrzeby spotkań i materiałów konferencyjnych,
  • transkrypcję nagrań audio i wideo,
  • globalizację stron dotyczących rejestracji on-line,
  • koordynatorów pracujących na miejscu,
  • sprzęt audiowizualny i wsparcie techniczne.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób mLingua może spełnić Twoje potrzeby związane z tłumaczeniem ustnym, zadzwoń pod numer infolinii 0 801 540 440 lub wyślij wiadomość na adres info@mlingua.pl.