Usługi / Globalizacja / Systemy zarządzania globalizacją (GMS)

Systemy zarządzania globalizacją (GMS; Global Management Systems) to oprogramowanie i procedury służące do zautomatyzowania oraz usprawnienia wielojęzycznych projektów globalizacyjnych. Celem systemu jest automatyzacja tych zadań, które mogą być wykonane przy pomocy oprogramowania, dzięki czemu tłumacze i inne osoby uczestniczące w projekcie mogą skupić się na twórczych aspektach swojej pracy.

Dzięki solidnemu zapleczu technicznemu mLingua zapewnia kompleksowe rozwiązania dotyczące zarządzania globalizacją i usprawniania procesów tłumaczenia, testowania i dostosowywania różnych produktów do wielokulturowego grona odbiorców. Systemy GMS budowane przez mLingua pod konkretne potrzeby i procesy różnych organizacji gwarantują szereg korzyści:

  • Wzrost wydajności. GMS zwiększa efektywność globalizacji produktów i usług, ponieważ automatyzuje wszystkie etapy prac oraz eliminuje czasochłonne zmiany formatu danych.
  • Lepsza logistyka. Przekazywanie plików pomiędzy uczestnikami dużych projektów globalizacyjnych zwykle stwarza problemy. GMS usprawnia dostarczanie odpowiednich plików właściwym osobom i pomaga kierownikom projektów w zarządzaniu przebiegiem globalizacji.
  • Szybsza komunikacja. GMS powiadamia tłumaczy o nowych tekstach źródłowych, korektorów o przekładach do sprawdzenia, specjalistów DTP o nowych zadaniach, a kierowników projektów o wykonaniu prac przez konkretne osoby.
  • Poprawa spójności. GMS usprawnia zarządzanie pamięciami tłumaczeń w całej organizacji, co poprawia spójność wszystkich tekstów tworzonych przez różne działy i redukuje ryzyko utraty danych.
  • Większa kontrola. GMS umożliwia zainstalowanie odpowiedniego modułu akceptacji przez osobę decyzyjną. Na przykład, jeśli twoja organizacja posiada narodowe wersje stron internetowych zarządzane przez lokalne oddziały, możesz identyfikować i zatwierdzać wszystkie zmiany treści poprzez skanowanie pamięci tłumaczeń.
  • Otwarta integracja. Standardowe i otwarte formaty plików GMS, takie jak XLIFF i TMX, ułatwiają integrację z dowolnym oprogramowaniem i gwarantują działanie systemu w różnych systemach operacyjnych.

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat systemów zarządzania globalizacją, zadzwoń pod numer infolinii 0 801 540 440 albo napisz na adres info@mlingua.pl.