Czytelnia / Kształcenie i zawód tłumacza

Minusy systemu PayPal

Kłopoty z PayPal zaczynają się wtedy, gdy pojawia się jakiś problem. Jego rozwiązanie może zabrać dużo czasu i jest frustrujące, a w większości przypadków nawet niemożliwe. Obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia. Niesamowicie trudno przebić się przez niezliczoną ilość automatycznych sekretarek!

Kolejna rzecz, która należy mieć na uwadze, to oszustwa. Jest wielu naciągaczy, którzy podając się za przedstawicieli PayPal proszą o potwierdzenie numeru karty kredytowej, jak i hakerów, którzy włamują się na konta i wydają wszystkie pieniądze.

Kolejnym minusem systemu jest niedostępność we wszystkich krajach, jak i to, że wynagrodzenie otrzymywać można tylko w kilku walutach.

W porównaniu z tradycyjnym systemem bankowym korzystanie z PayPal jest bardziej ryzykowne. Istnieje duże prawdopodobieństwo utraty pieniędzy. Obecnie toczy się kilka spraw sądowych przeciwko PayPal. Wielu ludzi, którzy stracili swoje pieniądze, nie doczekało się żadnej rekompensaty. Zajrzyj na te strony:

www.PayPalwarning.com

www.aboutPayPal.org

Kilka wskazówek dla użytkowników PayPal

Większość z tych, którzy mają problemy z PayPal, to ludzie sprzedający różne przedmioty na aukcjach itp. Kilka przykładów: opłata pobierana jest z konta kupującego i nie dociera na konto sprzedającego; kupujący posługuje się numerem skradzionej karty kredytowej przy płaceniu za zakupione u ciebie rzeczy; twoje konto może zostać zablokowane z powodu zamieszania w działalność przestępczą.

Dopóki korzystasz z PayPal, aby otrzymywać wynagrodzenia i nie łączysz swego konta PayPal z kartą kredytową, ryzyko jest niewielkie. W najgorszym wypadku, jeżeli hakerzy włamią się na twoje konto lub też PayPal ci je zablokuje, stracisz jedynie środki dostępne na koncie PayPal.

Po lekturze kilku przerażających historii na temat PayPal bardzo ostrożnie korzystam z jego usług. Wciąż używam go do otrzymywania niewielkich wynagrodzeń. Myślę, że z braku większego wyboru. PayPal jako pierwszy wprowadził tę usługę i przez dłuższy czas był jedyną firmą oferująca tego typu możliwości.

Jakiś rok temu kilka innych firm wprowadziło takie i podobne usługi. Większość z nich to bardzo młode firmy z nieugruntowaną pozycją. Kiedy pytam agencje, czy dokonują wpłat za pomocą np. systemu Moneybookers, odpowiadają, że nigdy o nim nie słyszały. Mimo to wiele z nich korzysta z systemu PayPal.

Jestem pewna, że już niedługo pojawią się równie dobre oferty. Ale jak na razie chyba jesteśmy skazani na PayPal, czy się nam to podoba, czy nie.

Jak korzystać z PayPal?

Jedyne, co mogę poradzić to ostrożne korzystanie z PayPal. Oto kilka wskazówek, które pozwolą zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy z konta PayPal.

1. Na konto PayPal przyjmuj jedynie niewielkie kwoty.